SCENOGRAFIA EVENTOWA

Garść odpowiedzi na najważnejsze pytania dotyczące scenografii eventowej i mojej działalności

scenografia eventowa, scenografia na zamówienie, realizacja scenografii, elle, glamour

Zakres pracy projektanta scenografii jest bardzo szeroki, zaczynając od koncepcji, kreacji oraz wizualizacji projektu scenografii poprzez koordynację wszystkich ekip. 

Oprócz produkcji scenografii, współpracuję z wieloma zaufanymi dostawcami z takich dziedzin jak: multimedia, nagłośnienie, oświetlenie, florystyka, logistyka, wynajem mebli, transporty itp. 

Zajmuję się koordynacją wszystkich elementów bardzo szeroko rozumianej scenografii na każdym etapie projektu.

Nie ma niestety uniwersalnego cennika, natomiast przy rozpoczęciu współpracy bardzo sprawnie wyceniam i przesyłam pełny kosztorys dla danego projektu scenografii. 

Przeczytaj mój wpis, mam nadzieję, że pomoże Ci zrozumieć i zoptymalizować koszt scenografii eventowej 

To również bardzo indywidualna kwestia, zawsze jednak idziemy schematem projektu- moodboard, projekt 3d scenografii i wizualizacje scenografii i na koniec realizacja. 

Przy sprawnym akceptowaniu kolejnych etapów możemy zamykać bardzo szybko realizację

Oczywiście, że tak! 

Zresztą nie tylko, zdarzyły się też projekty za zachodnią granicą 😊 realizacje wyjazdowe są tak samo podejmowane, jak te lokalne z tą różnicą, że doliczane są koszt logistyk.

I tak i nie… Często scenografia zaplanowana jest na konkretne wydarzenie w bardzo konkretnej przestrzeni. Co za tym idzie ciężko będzie ja implikować w innym miejscu. 

Czasami jest tak, że poszczególne elementy produkowane z założenia do wielkokrotnego wykorzystania, wtedy uwzględnia się to już na etapie projektu tj. sposób montażu i demontażu, oraz zminimalizowanie gabarytu złożonego elementu, żeby ułatwić transport i przechowywanie.

Oczywiście jest taka opcja, jednak z doświadczenia wiem, że jest ona dużo trudniejsza dla klienta, wymaga bardzo dużo nakładu pracy i nie do końca może prowadzić do oszczędności. Szczerze zachęcam wiec do kompleksowego projektu i realizacji scenografii.

Oczywiście można magazynować odpowiednio zdemontowaną scenografię, istotne jest, aby poinformować o tym odpowiednio wcześniej, żeby na montażu być przygotowanym do zabezpieczenia i przetransportowania elementów.